روغن مو, روغن ها

روغن تراپی مو چیست ؟

روغن تراپی مو

روغن تراپی مو، یک روش درمانی جایگزین برای درمان های شیمیایی همچون مزوتراپی، ویتامینه و پی آر پی و … است. با انجام این روش شاهد ترمیم؛ تقویت و افزایش رشد موها خواهیم بود. در درمان موها با این روش، از روغن های گیاهی جوجوبا، روغن نارگیل، روغن آرگان و … استفاده می شود. از آن جایی که این روغن ها جزو روغن های طبیعی هستند و پایه گیاهی دارند، سازگاری و اثرگذاری طولانی مدت تری نسبت به روش های درمانی دیگر دارند.با انتخاب مناسب ترین روغن برای مو و انجام روغن تراپی مو، الیه های مو، عمیقا ترمیم و درمان می شوند.

بر خلاف تصور عموم مردم که برای روغن تراپی یک الگوی خاصی را مشخص کرده اند، این روش درمانی، الگوی خاصی ندارد و برای هر فردی، بایدمتناسب با نیاز او انجام شود. برای انجام این درمان، باید به دو بخش مجزای مو توجه کرد. یکی بخش ریشه مو و دیگری بخش ساقه مو. روغن هایی که بر روی ساقه مو قرار می گیرند، با روغن های گیاهی که در کف سر و برای تقویت فولیکول های مو مورد استفاده قرار می گیرند متفاوت اند. با استفاده از این روغن ها، دربخش ریشه و ساقه، موارد زیر را مشاهده می کنید:

1- تقویت پیازچه مو و فولیکول های مو از جمله فواید روغن تراپی ریشه مو است.

با تقویت ریشه مو، استحکام موها افزایش پیدا می کند.

-2از فواید روغن درمانی مو، کمک به رفع خشکی پوست سر است. خشکی سر که

بر طرف شود، شوره سر نیز، به دنبال آن، رفع می شود.

-3موهای خشک همیشه تمایل به دو شاخه شدن دارند اما با کمک این روش می

توان از دو شاخه شدن مو و موخوره، پیشگیری کرد.

روغن تراپی مو

روغن تراپی مو

-4روغن های گیاهی که بر روی ریشه مو و کف سر قرار می گیرند، جریان خون در اطراف فولیکول های مو را زیاد می کنند. افزایش جریان خون نیز باعث افزایش تغذیه رسانی به ریشه مو می شود. اکسیژن و مواد غذایی که از خون دریافت میشود، باعث استحکام، افزایش رشد و حالت پذیری موها می شود.

-5 پیش از استحمام، باعث کاهش اثر مواد شیمیایی شوینده های مو می شود. همچنین می توان پیش از استحمام، برای ترمیم و احیای موهای آسیب دیدهاز این روش استفاده کرد.

در دل طبیعت، هر آن چه که برای سلامت و تقویت مو نیاز است، وجود دارد. استفاده از مواد طبیعی و گیاهی، از قدیم رواج داشته است. اگر از افراد مسنتر هم بپرسید که چگونه موهای خود را تقویت می کردند، احتماال درباره روغنهای گیاهی و خواص آن ها با شما صحبت کنند و حتی ممکن است چند روغن برای مو را به شما پیشنهاد دهند. این روغن ها به منظور رفع مشکلاتی از قبیل: شکنندگی مو، خشکی مو و زبری مو، کنترل ریزش مو و تقویت ریشه مو و … استفاده می شود. به این فرایند، روغن تراپی مو گفته می شود. با این که روغن تراپی روش جدیدی نیست اما به تازگی طرفداران زیادی پیدا کرده است.

این روش برای افرادی انجام می شود که موهایشان به دلایل مختلفی، دچار شکنندگی، موخوره، وز شدگی و آسیب دیدگی شده است. در درمان موها، ریشه و ساقه مو با روغن های گیاهی مناسب، ماساژ داده می شوند. درکل روغنی را برای شما ساختیم که از چندین نوع آجیل یا هسته چندین میوه استخراج می شود. استفاده ازاین روغن به سرعت جذب مو می شود

dried vegetables

روغن تراپی موها در خانه

دیدگی موها شگفت انگیز است. با استفاده از این خشکی و آسیب و دربهبودی روغن موهای ابریشمی و براقی را خواهید داشت. حتی می توانید این روغن را با شامپوی مصرفی خود ترکیب کنید و در هر بار استحمام از آن استفاده کنید.ترکیب روغن تقویت مو و رشد مجدد موی ساخته شده توسط ما دارای 10روغن خاص می باشد که یکی ازاین روغن ها روغن جوجوبا می باشد. این روغن برای مو یک منبع غنی از انواع ویتامین های مورد نیاز است که از دانه های گیاه جوجوبا استخراج می شود. روغن جوجوبا موها را مرطوب می کند. این روغن سرشار از

ویتامین های C، B و Eاست که هم زمان علاوه بر تقویت ریشه مو و ضخیم تر

چگونه در خانه موها را تراپی کنیم ؟

کردن موها، باعث کاهش ریزش مو نیز می شود. اگر جزو افرادی هستید که موهایتان به خاطر استفاده بیش از حد از اتوی مو و سشوار، آسیب دیده است، کافی است این روغن را امتحان کنید تا شاهد ترمیم موهای آسیب دیده خود باشید. جوجوبا با پر کردن منافذ کورتیکول های مو، موها را تقویت می کند و حالت ابریشمی به

موها می بخشد. در هر دو نوع روغن بادام شیرین و تلخ، مقادیر زیادی ویتامینA ،

Bو E وجود دارد که موجب نرمی و رطوبت پوست شده و از مسدود شدن منافذ

پوستی جلوگیری میکندکه با استفاده از این روغن ها بهترین محصول و با کیفیت

ترین محصول را برای ارائه به شما تهیه کردیم.